2 МИР Бургас
101. Даниела Божинова
101. Даниела Божинова
Даниела Божинова е доктор на политическите науки и магистър арабист. Тя е изследовател и автор в областта на електоралната демокрация, зелените политики и местното самоуправление и социален предприемач с над 20-годишен опит.
Съпредседател на Зелено движение от 2023 г. досега.
Вицепрезидент на международната организация за делиберативна и пряка демокрация Democracy International и председател на българската „Инициатива БГ”. Съосновател на политическа партия „Зелено движение” и неин съпредседател.
От 2021 г. е общински съветник от групата на коалиция „Демократична България” в Общински съвет – Бургас, където е изявен защитник на обществения интерес, прозрачността и гражданския контрол с ключови питания и нормативни предложения.
През 2022 г. е избрана за народен представител от 2-ри многомандатен избирателен район Бургас в листата на коалиция „Продължаваме промяната – Демократична България“. В 49-ото Народно събрание е член на Комисията за прякото участие на гражданите и взаимодействието с гражданското общество и на Комисия по околната среда и водите. Даниела смята, че природата на България е недоопазена, а хората на България недооценени като най-голямото й богатство.
102. Владимир Димитров
102. Владимир Димитров
Владимир Димитров е лесовъд. Създател на маршрути и програми за ученически екскурзии и походи в Странджа и Източна България с регистрираната от него организация “Зелена Странджа”. Планински водач и туристически гид, предприемач за природосъобразен туризъм. Има голям принос към екологичното образование на подрастващите в Бургаски регион.
103. Кремена Ватева
103. Кремена Ватева
Кремена е активист за чисти и незастроени плажове и запазена природа.
Магистър по екология и екологичен мениджмънт и бакалавър по философия. Работила е 15 години като журналист.
От 2015 г. работи по различни социални, екологични, образователни и културни местни и международни проекти. Доброволец и сътрудник на организации като Грийнпийс, ТimeHeroes, „За Земята“ и Български червен кръст. С богат опит в организирането на доброволчески кампании, провеждане на обучения, работни срещи и различни форуми с НПО, институции, власти. „Активист на годината“ (2020) на БФ „Биоразнообразие“ за протестите „Море без бетон“.
Заедно с коалиция “За да остане природа в България” организира през 2020 г. серия протести за защита на Натура 2000 чрез Фейсбук групата „Море без бетон“.
104. Гочо Гочев
104. Гочо Гочев
Български филолог с богат опит в областта на рекламата, автор на разкази. Планински водач в свободното си време. През последните години се преквалифицира в парамедик и работи в здравната система в Бургас. Отскоро е член на Управителния съвет на Съюза на парамедиците в България. Роден и живее в Бургас.
105. Стефан Пенов
105. Стефан Пенов
фермер
106. Бистра Матракчиева
106. Бистра Матракчиева
Член на Зелено движение. Има две магистратури – Финанси и Ландшафтна архитектура.
С дългогодишен опит в застраховането, работила е в БАН като техник на лазерна техника, като ландшафтен архитект и в Централен кооперативен съюз като главен експерт в дирекция „Туризъм“.
Родът ѝ е свързан с Царево, където продължава да се връща през лятото. Нейният чичо е първият демократично избран кмет на Царево.
107. Добрин Пенчев
107. Добрин Пенчев
строител
108. Борислав Борисов
108. Борислав Борисов
Магистър по екология и опазване на околната среда, Борислав Борисов от години разследва и популяризира случаи на незаконни строежи край странджанското черноморско крайбрежие с цел те да бъдат спрени.
Администратор и мотор на гражданската група във Фейсбук “Да не допуснем Синеморец да се превърне в Слънчев бряг” (SaveSinemorets). Един от хората, които отделят усилия ден след ден, година след година, за да опазят природата на България.
Носител на наградата “Активист на годината” в конкурса “Човек на годината 2021” на Българския хелзинкски комитет.
Второ място в журналистическите награди „Валя Крушкина – журналистика за хората“ през 2021 г. за разследване на незаконно строителство по Черноморския бряг
Многократен шампион и носител на купата на България по хандбал, дългогодишен участник в националния отбор.
109. Марина Вълчева
109. Марина Вълчева
Художник на свободна практика, живее в София и Созопол. Преподавала е история на изкуството в Националнага гимназия за древни езици и култура. Завършила е “Изобразително изкуство” във Великотърновския университет. Запален природолюбител.
110. Кристина Димитрова
110. Кристина Димитрова
Кристина Димитрова е филолог, природозащитен и граждански активист. Един от основателите на партията. Членувала е в Изпълнителния и Националния съвет.
Освен безброй природозащитни кампании е водила и такива, свързани с градската среда и човешките и гражданските права.
Страстен меломан и киноман, почитател на изкуството и културата.
112. Филип Павлов
112. Филип Павлов
Филип Павлов е на 27 г., завършил е като бакалавър по журналистика във Виена и магистратура по международни отношения в София.
Работил е в Австрийската телеграфна агенция и Австрийската национална телевизия, а в момента работи в БТА като преводач.
Застъпва се за:
– цялостна реформа на медийната политика с фокус върху гражданското образование и политическата информираност чрез медиите.
– финансово и политически независими медии чрез регулация на рекламния пазар и пряко финансиране на БНТ и БНР вместо финансиране чрез данъци.
– финансово подпомагане на разследващата журналистика с ясни критерии като инструмент за борба срещу корупцията на високите етажи.
Подкрепя:
– инструментите на пряката демокрация и на масовото партийно членство като метод за борба срещу партийния произвол.
– многомандатен изборен район за българите в чужбина и изчистването на “мъртвите души” от изборните списъци.
– изграждане на железопътна мрежа по Черноморието.