Пенчо Пандъков е на 35 години, семеен с дете. Роден е в гр. Русе, но израства във великотърновско (с. Правда, гр. Лясковец, гр. Горна Оряховица). Често се шегува, че е от река Янтра, тъй като прекарва голяма част от времето си по бреговете ѝ, което предопределя и професионалното му развитие.
Завършва екология в Лесотехническия университет и приложна хидробиология в Софийския университет. През 2017-2018 специализира възстановяване на речни екосистеми в Института по сладководна екология и рибарство в Берлин (Германия). Впоследствие става докторант по ихтиология в Лесотехнически университет (София) и към момента е отчислен с право на защита.
Пенчо Пандъков упражнява свободна професия, работейки като експерт в управлението на водите и опазване на биологичното разнообразие. Има 13-годишен професионален опит в редица национални и международни проекти. Асоцииран сътрудник е на Националния природонаучен музей към БАН. Отдаден природозащитник, който дейно се включва в образователни дейности за деца и младежи. През 2023-та, печели наградата на журито в категория „Активист за природата“ в годишните награди за биоразнообразие и климат на БФБ. Каузите, които активно подкрепя са разнообразни – от алтернативно детско образование, през опазване на застрашени биологични видове и местообитания, до ефективно управление на отпадъците, чист въздух и създаването на устойчиви, природосъобразни поминъци. Все пак, възстановяването и опазването на реките са стремеж, който припознава като свое лично призвание.
През 2020 г., заедно със съпругата си, решително се завръща на село и създава биодинамично стопанство с разнообразие от растения и домашни животни. Страстен риболовец, обича градинарството, разходките сред природата, наблюдението на диви животни, спорта и времето посветено на близките си. От 2021-ва г. е , а през 2023 става част от Националния съвет на партията. За свои приоритети посочва справянето с екологични проблеми, разумното развойно планиране, природосъобразният поминък, пълноценното образование и ограничаването на корупцията.
102. Илза Христова
102. Илза Христова
Илза Христова е художник на свободна практика в сферата на дизайна, художествените занаяти и фотографията. Преподавател на деца в летни школи и пленери. Основни теми в работата й са природата и човека и връзката между тях.
Граждански активист, доброволец в различни социални и природозащитни акции, участник в неформални групи за изкуство, култура, културно наследство, природозащита и граждански контрол.
103. Венцислав Златев
103. Венцислав Златев
Психолог, предприемач и учител.
Той е активна част от гражданската съпротива срещу инвестиционното намерение за завод за горене на отпадъци в общ. Павликени от самото й начало.
Златев е сред най-разпознаваемите радетели за активно гражданско участие в местното самоуправление и ревностен защитник на демократичните ценности.
104. Борислав Борисов
104. Борислав Борисов
Магистър по екология и опазване на околната среда, Борислав Борисов от години разследва и популяризира случаи на незаконни строежи край странджанското черноморско крайбрежие с цел те да бъдат спрени.
Администратор и мотор на гражданската група във Фейсбук “Да не допуснем Синеморец да се превърне в Слънчев бряг” (SaveSinemorets). Един от хората, които отделят усилия ден след ден, година след година, за да опазят природата на България.
Носител на наградата “Активист на годината” в конкурса “Човек на годината 2021” на Българския хелзинкски комитет.
Второ място в журналистическите награди „Валя Крушкина – журналистика за хората“ през 2021 г. за разследване на незаконно строителство по Черноморския бряг
Многократен шампион и носител на купата на България по хандбал, дългогодишен участник в националния отбор.
Родом от Горна Оряховица.
105. Силвия Маркова
105. Силвия Маркова
Юрист от Велико Търново.
106. Никола Янков
106. Никола Янков
Професор по Стратегически маркетинг в Стопанска академия „Д. А. Ценов“ в Свищов, граждански активист.
107. Маргарита Симеонова
107. Маргарита Симеонова
Вече десет години съм част от неправителствения сектор с фокус в сферата на образование, култура, опазване на околната среда, социални дейности. Активно работя с деца и младежи, а доброволчеството е част от ежедневието ми. Вярвам, че силните местни общности са в основата на доброто управление. Създател съм на инициативата Свободен пазар “КилерЪ” и организатор на семейния фестивал “Fun Навън” в гр. Трявна.
Настоящ общински съветник при община Трявна и председател на постоянната комисия “Земеделие, гори и екология”.
Инженер-проектант на телекомуникации, планинар, от гр. Горна Оряховица.
109. Владислав Ванков
109. Владислав Ванков
Учител, музикант, радетел за чиста околна среда, от Велико Търново.
110. Надя Лорето
110. Надя Лорето
Старши експерт в Регионално управление на образованието в гр. Велико Търново.
111. Михаела Игнатова
111. Михаела Игнатова
Икономист, счетоводител и предприемач, активист за природата, от с. Вишовград.
112. Марияна Нордгрен
112. Марияна Нордгрен
Художник, активист за правата на животните, от с. Беляковец.
113. Милен Джановски
113. Милен Джановски
Роден през 1967г. Завършва Националното училище по изобразително изкуство “Илия Петров” и специалност Графика във Великотърновския университет “Св.св. Кирил и Методий”.
От 2001г. е преподавател във Факултета по изобразително изкуство на ВТУ. Доцент д-р по Графика.
114. Дамян Бумбалов
114. Дамян Бумбалов
Скулптор, докторант във Великотърновския университет. Живее в с. Ялово.
115. Таня Илиева
115. Таня Илиева
Учител и природозащитник от Велико Търново.
116. Сашко Филев
116. Сашко Филев
Известен художник, почетен гражданин на Велико Търново. Член на Местната организация на Зелено движение от основаването ѝ през 2015 г.